1.5m / min Office Metal Pouch Lamination Machine 330mm Laminating Width PDA3-330SL
Jiangyin Unitec International Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Neuter;OEM
Model Number : PDA3-330SL
Certification : CE
Place of Origin : Hangzhou, China
MOQ : 1 PIECE
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T ;L/C;WESTERN UNION
Supply Ability : 1000 pcs
Delivery Time : in 10 days after receiving the payment
Packaging Details : CARTON
Model : PDA3-330SL
Number of the rollers : 4 rollers
Warm up time : 4-6 min
Heating method : Heating Lamp
Laminating speed : 1.5m./min
Weight : 9kgs
Contact Now
1.5m / min Office Metal Pouch Lamination Machine 330mm Laminating Width
Description:
1. Easy operation
2. Home or office used
Specifications:
Model
PDA3-330SL
Power Supply
AC220V/50HZ 110V/60HZ
Power Consumption
650w
Laminating Width
330mm
Laminating Thickness
1.5mm
Dimension(HxWxD)
506x250x120mm
Weight
9kg
Functions lamination machine :
1. Chromed roller with high efficient heating
2. Variable speed control
3. Proportional temperature control
4. Dual functions for single and double side lamination
5. Under CE and ISO certification
Product Tags:
roll lamination machine
Roll Laminator Machines
Wholesale 1.5m / min Office Metal Pouch Lamination Machine 330mm Laminating Width PDA3-330SL from china suppliers
1.5m / min Office Metal Pouch Lamination Machine 330mm Laminating Width PDA3-330SL Images